عضو باشگاه بازاريابان ايران شويد


تماس با مشاور ارشد
196 85 34 0912
77655810  021

   
10 شغل جدید و پولساز که قبلا وجود نداشت...

1- Bloggers ... وبلاگنویسی حرفه ای.. خیلیها شغل اصلی شان شده در خانه نشستن و انجام تحقیق و بررسی بر اساس سفارشهای یک یا چند بیزینس و انتشار آنها در وبلاگ و دریافت دستمزد یا پول آگهی در وبلاگ شان.

2-   Community managers یا  content managers ..که همان مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی برای کالاها و سرویسهای بیزینس ها است اما در سطحی خودمانی تر و نزدیکتر به مشتریها و کاربران سایتهای اینترنتی آن بیزینسها.  

3- Green funeral directors ..مرده شویخانه ها و گورستانها در امریکا و اروپا بیزینسهای بسیار موفق و پر درآمدی هستند و اینها هم امروزه به قکر محیط زیست و استفاده از تابوت ها و کفن هایی که زودتر و بهتر از بین میروند و مثلا گلها میوه ها و غذاهای ارگانیک و محلی و ساده و ظروف پذیرایی ساده و قابل بازیافت ، و مراسم بسیار ساده و کم خرج و استفاده از اتومبیلها و سرویسهای کمتر برای انتقال مردم در  مراسم (برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا)، و شغل جدیدی که گرین مورتیشن  green mortician (مسوول کفن و دفن سبز) نام دارد و کارش اینه که مطابقت بده به اینجور مسایل را با حقظ مجیط زیست..  

4-  Interior REdesigners  ... طراحانی که دکوراسیون داخلی منزل یا محل کارتان را بدون خرید یا استفاده از وسایل جدید ، بازطراحی و ریمادل remodel  و دوباره چینی می کنند . یا در اتاقهای دیگر می چینند. با هزینه ای بسیار کمتر از بذور انداختن و خرید وسایل جدید.

 5- Patient advocates .. (پیشنت اد ووکیت)... دستیار و همراه مریض.. اینها کارشان همراهی بیمار به دکتر و مطب و بیمارستان، چک و چانه زدن با داروخانه و دکترها و شرکتهای بیمه و غیره برای کاهش هزینه های بیمار، بررسی لیست داروها و برنامه نویسی برای بیمار برای انجام امور روزانه اش، آموزش دادن اطرافیان و خانواده فرد بیمار در جهت نحوه برخورد با بیمار و تجزیه و تحلیل آن بیماری برای آنها است.

 6- Senior move management ... سینیورها یعنی بزرگسالان و سالمندان ، و مدیریت زندگی سالمندان هم برای خودش حرفه و تخصص ویژه ای است. شرکتهای زیادی بوجود آمده اند برای همراهی و گمگ به سالمندان برای مثلا انجام امور شخصی شان در داخل یا بیرون خانه و یا برای تغییر دکوراسیون اتاق و منزلشان و غیره...

 7- Social media strategists ... استراتژیست هایی که برای تبلیغ کالاها و سرویسها و سایتهای  اینترنتی شرکتها و بیزینسها و جذب کاربران و مشتریهای انها برنامه ریزی و طراحی می کنند.

8- User experience analyst ... کسانیکه رقتارها و کلیکهای کاربران سایتهای اینترنتی بیزینسها را آنالیز کرده و راههای بهبود این سایتها را به بیزینسها تذکر و ارایه میدهند.

9- Video journalists ...ویدیو ژورنالیستها.. تا سالها پیش، رسانه ها و رادیو تلویزیونها برای تهیه رپرتاژ و گزارش و آگهی باید عده ای خبرنگار و فیلمبردار و عکاس بصورت دایمی استخدام می کردند. اما امروزه شرکتهای مستقل و متخصص برای اینکارها بوجود آمده اند که بصورت کنتراتی و موفتی و ارزانتر اینکارها را برای آنها انحام میدهند.

10- Virtual business service providers ... سرویس دهندگان جانبی به بیزینسهای مجازی....بسیاری افراد اینروزها از خانه شان یک شرکت یا بیزینس مجازی بر روی اینترنت و یا بدون اینترنت ایجاد کرده اند و نیاز دارند به شرکتها یا افرادی که به مشتریهای آنها سرویسهای قبل یا بعد از فروش ( customer service ) و جانبی و مکمل بدهند. و سوالات مشتریها را پاسخ دهند (مثلا منشی باشند) یا اجناس را تحویل داده یا پست کنند یا سرویس بدهند به مشتریها و غیره...اینحوری است که یک بیزینس ساده، باعث ایحاد دهها شغل برای دیگران هم میشود.

 

اول    قبل    بعد    آخر