عضو باشگاه بازاريابان ايران شويد


تماس با مشاور ارشد
196 85 34 0912
77655810  021

   
استفاده از بو در بازاریابی کاری که ایرانی ها قبل از خارجی ها از آن بهره جسته اند !

استفاده از بو در بازاریابی کاری که ایرانی ها قبل از اخرجی ها از آن بهره جسته اند !

اخیراً یکی از آژانس های تبلیغاتی طرحی را با پیتزا فروشی دومینو در برزیل با یک برنامه منسجم و هوشمندانه تبلیغاتی شروع نموده که این طرح شامل طراحی DVD ها به شکل و با بوی پیتزای داغ می باشد.

در ایران نیز یک شرکت با حوزه فعالیت سامانه خدمات جامع خانگی به نام آسایش خدمات خود را با بوی چوب در منازل ارائه می دهد و بسیار موفق بوده است. شرکت  دیگری که اخیراً از این تکنیک استفاده کرده است، شرکت چشمک است که با لمس جعبه برخی محصولات این شرکت، دست شما بوی خوشی می گیرد. شعار این شرکت please touch me به معنی "لطفا لمس کنید مرا" بوده است.

حالا شاید این طرح یا کمپین تبلیغاتی کمی دور از ذهن باشد و چگونگی اجرا برای شما سوال باشد. مدیران شرکت آسایش در ایران از اسانس های غلیظ استفاده نمودند ولی دومینو این طرح را با استفاده از جوهر حرارتی اجرا نمود.

مثلاً کاری که پیتزا دومینو انجام داده با مشارکت فروشگاه های اجاره دهنده فیلم اقدام به باز طراحی DVD ها از چهره های معروف با استفاده از جوهر حرارتی نمود و زمانی که جوهر کمی گرم می گردد، به صورت محسوس بوی پیتزای داغ به مشام می رسد.

شعار این کمپین این است که؛ "آیا از فیلم لذت می برید؟ پس با یک پیتزای داغ دومینو این لذت را دو چندان کنید"

اما یک اشکال در این طرح در کشورهای پیشرفته وجود دارد و آن هم این است که دیگر کشورهای توسعه یافته از اینترنت استفاده می کنند و شاید کمتر تمایل به مشاهده فیلم از طریق DVD دارند. بنابراین شاید این کمپین تنها در کشورهایی که از سرعت اینترنت کمتری دارند، مفید است.

 

 

اول    قبل    بعد    آخر